Законопроєкт №2172: допомога замість штрафів

Верховна Рада 12 листопада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 2172 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду.

zakonoproiekt 2172 dopomoha zamist shtrafiv

Ухвалення відповідного закону є однією з останніх умов, які має виконати Україна для початку переговорів із ЄС щодо підписання перших договорів про запровадження "промислового безвізу", тобто спрощеного експорту промислових товарів з України до ЄС без додаткової сертифікації.

Законопроєкт повинен врегулювати нагляд над якістю нехарчової продукції.

Разом з тим він суттєво підвищує штрафи. «Законопроєкт передбачає збільшення у чотири, шість та навіть вісім разів штрафів за порушення вимог законодавства щодо контролю за безпечністю нехарчової продукції, - зазначає народний депутат, член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Герега. - Зміни, що пропонується внести, тільки збільшують тиск на бізнес. Метою перевірок мають бути не стягнення штрафів до державного бюджету чи отримання особистої вигоди, а допомога бізнесу максимально ефективно виконати вимоги законодавства».

«Сподіваюся, що в рамках роботи над законопроєктом до другого читання мої колеги дослухаються до критики та внесуть до нього відповідні зміни», – зауважив Олександр Герега.