Розвиток Хмельниччини
– наша спільна справа!
Олександр Герега
народний депутат України
8 законопроектів,
які були подані народним депутатом України Олександром Герегою, стали чинними законами України у 2014-2019 роках
48 млн грн.
виділено за рахунок субвенцій з державного бюджету України до місцевих бюджетів Хмельницької області у 2017-2019 роках за сприяння Олександра Гереги
35 об’єктів
було відремонтовано у 2014-2019 роках, а саме: дитячі садочки, школи, будинки культури, лікарні, спортивні зали, стадіони
44 неповнолітніх
дитини Хмельниччини (55 дітей з початку агресії), батьки яких загинули в зоні проведення АТО-ОСС, щомісячно до повноліття отримують стипендію у розмірі 2000 грн.

Людина справи

Компанія «Епіцентр К» активно інвестує у розвиток економіки України.

Олександр Володимирович Герега народився 27 червня 1967 р. в м. Городку Хмельницької області у робітничій сім'ї. Батьки працювали на верстатобудівному заводі: батько - токарем 6-го розряду, мати - в інструментальному цеху.

В 1984 р. закінчив середню школу №1 у м. Городку Хмельницької області. З 1984 по 1985 рр. навчався у Городоцькому філіалі Хмельницького ПТУ №17. З 1985 по 1987 рр. проходив строкову службу у лавах радянської армії. З 1987 по 1990 рр. навчався у Хмельницькому кооперативному технікумі. Вищу освіту здобував у Львівській комерційній академії, спеціальність «Менеджмент організацій і адміністрування».

Трудову діяльність розпочав ще у шкільному віці: у період шкільних канікул працював вантажником на хлібозаводі, у радгоспі – на заготівлі ягід та підготовці тари для них. Після закінчення технікуму працював експедитором Городоцької міжрайбази.

У 1991 р. заснував власну справу - продаж керамічної плитки та сантехніки. У 1996 року разом із дружиною Галиною Герегою відкрив магазин керамічної плитки в Києві площею 25 кв. м на вул. Петра Запорожця, 15.

У 2003 р. заснував ТОВ «Епіцентр К», яке сьогодні є найбільшою в Україні мережею торговельних центрів. Вона об’єднує ТЦ «Епіцентр», гіпермаркети «Нова лінія», спортивні магазини Intersport та онлайн-сервіс epicentrk.ua. Щорічно мережу відвідує більше 60 мільйонів покупців.

Окрім торговельних центрів, група компанії «Епіцентр К» розвиває аграрний напрямок та має власні виробничі потужності.

Народний депутат

28 жовтня 2012 р. обраний народним депутатом України від 192-го виборчого округу до Верховної Ради України VII скликання.

На позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі №192 Хмельницької області знову здобув переконливу перемогу, отримавши найвищий результат довіри виборців в Україні - 73,86% голосів, і був обраний народним депутатом України VIII скликання.

64 законопроекти, запропоновані виборцями у виборчому окрузі №192, були подані народним депутатом України Олександром Герегою на розгляд Верховної Ради, 8 з яких стали чинними законами.

На парламентських виборах 21 липня 2019 року був обраний народним депутатом Верховної Ради IX скликання по 192-му одномандатному округу Хмельницької області.

Член депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України.

Голова підкомітету з питань загального податкового адміністрування та оподаткування податком на прибуток підприємств, бухгалтерського обліку і аудиту Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Член Української частини міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща, член групи з міжпарламентських зв’язків зі Сполученими Штатами Америки, Австрійською Республікою, Італійською Республікою, Королівством Нідерландів, Швейцарською Конфедерацією, Республікою Польща та Азербайджанською Республікою.

Меценат
Головною метою свого життя Олександр Герега вважає духовне та економічне відродження рідної Хмельниччини та всієї України.

Засновник благодійного фонду «Фонд Олександра та Галини Герег».

В рамках благодійної діяльності Олександром Володимировичем Герегою проведена значна робота з покращення матеріально-технічної бази житлових будинків Городоцького, Дунаєвецького районів Хмельницької області. Надана матеріальна підтримка медичним та освітнім закладам, підприємствам та установам бюджетної сфери Хмельниччини. Надаються будівельні матеріали і проводяться капітальні ремонти лікарень, ФАПів, шкіл, дитячих садочків, сільських клубів, храмів, церков. Здійснюється перекриття дахів, закупка меблів, комп’ютерної техніки, автомобілів швидкої допомоги, тракторів, снігоприбиральної машини та інше.

Олександр Герега займається громадською роботою з популяризації та розвитку фізичної культури і спорту, зокрема, серед дітей, молоді та юнацтва. Є ініціатором створення спортивних клубів «Епіцентр». Всього компанією відкрито 5 спортивних комплексів в різних регіонах України.

ТОВ «Епіцентр К» є фінансовим партнером громадської організації «Епіцентр - дітям», за сприяння якої у жовтні 2018 року було відкрито першу соціально-спортивну школу Фонду «Реал Мадрид» у Тернополі.

У березені 2019 року було підписано угоду про співробітництво між ГО «Епіцентр – дітям» та Фондом «Реал Мадрид» за якою найближчим часом буде відкрито 5 соціально-спортивних шкіл Фонду «Реал Мадрид» по всій Україні.

У 2013 р. обраний президентом Федерації важкої атлетики України.

У травні 2017 р. обраний віце-президентом Української асоціації футболу.

У серпні 2020 р. обраний першим віце-президентом Федерації волейболу України.