Верховна Рада приєдналася до боротьби із коронавірусом

17 березня Рада прийняла ряд законопроєктів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

62262 L

«У складні для країни часи народні обранці мають робити все, щоб підтримати громадян. Радий, що сьогодні ми з колегами надали таку необхідну підтримку українським підприємцям, лікарям та місцевій владі у боротьбі із коронавірусом та його наслідками», - зазначив народний депутат Олександр Герега.

Зокрема, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3219, який спрощує процедуру закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для боротьби з COVID-19. Лікарські засоби, призначені для боротьби з COVID-19, будуть ввозитися безмитно і ПДВ. Медикам, пов'язаних з ліквідацією захворювання, встановлено надбавку в розмірі до 200% заробітної плати. Працівники отримують можливість за рішенням роботодавця працювати з дому або взяти відпустку без збереження зарплати протягом всього терміну карантину.

Крім того, на період карантину не нараховуються штрафи і пеня за несплату житлово-комунальних послуг (ЖКП), заборонено припинення надання ЖКП в разі несплати або оплати не в повному обсязі, заборонено примусове виселення громадян за несплату ЖКП. На час карантину заборонена також скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Згідно із законопроєктом, юридичний факт введення карантину відноситься до форс-мажорних обставин. Граничний термін подачі електронних декларацій публічних осіб в цьому році продовжено до 1 червня. За порушення правил карантину вводиться адміністративна відповідальність.

Законопроєкти №2538  та №2539 передбачає створення нового незалежної державної юрособи, що створюється Міністерством охорони здоров'я для закупівель ліків за кошти держбюджету. Закупівельна організація зможе безпосередньо купувати ліки у вітчизняних і іноземних постачальників, усуне посередників і накручування цін.

Згідно з законопроєктом до 31 грудня 2022 року звільняються від сплати ПДВ ліки, які набуває закупівельна організація. Якщо такі ліки були використані не за їх цільовим призначенням, то посадові особи притягаються до відповідальності, а ПДВ повинен бути сплачений в повному обсязі.

Законопроєкт №3220 передбачає виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 50% середньої зарплати під час протидії COVID-19 за період перебування в спецустановах охорони здоров'я і на самоізоляції під контролем. З 1 березня до 30 квітня громадяни звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит.

Також в цей період не застосовуються штрафи за порушення податкового законодавства, несплату або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), ненадання (несвоєчасне надання) звітності про сплату ЄСВ. Крім того, вводиться мораторій на проведення податкових перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року.

З 1 березня по 30 квітня фізичні особи - підприємці (ФОП) звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе. При цьому період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, інший державної допомоги, соціального страхування.

За матеріалами delo.ua