У Верховній Раді обговорили розвиток сільських громад

У Комітеті Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики 7 листопада пройшов круглий стіл на тему: "Розвиток села за допомогою сільських громад: новації в політиці".

u verkhovnii radi obhovoryly rozvytok silskykh hromad

У заході взяли участь народні депутати, представники Міністерства розвитку громад та територій та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, голови об’єднаних сільських та селищних територіальних громад різних областей. Активну участь у ньому брала Веліна Заяць, голова Дунаєвецької громади.

На засіданні було презентовано Концепцію проекту змін до Конституції України у частині територіальної організації влади та місцевого самоврядування. «Прийняття цих змін до Основного Закону України забезпечить незворотність процесу децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, сприятиме утвердженню якісно нових засад функціонування місцевого самоврядування нас основі принципів субсидіарності повсюдності та фінансової самодостатності, гарантуватиме системність, повноту і несуперечливість конституційного регулювання суспільних відносин у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади та забезпечить повноцінну імплементацію Європейської хартії місцевого самоврядування», - зазначив Голова підкомітету з питань соціальної політики агропромислового комплексу, розвитку сільських територій, науки та освіти Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Костюк.

Згідно з Концепцією, основні напрямки змін до Конституції стосуються закріплення чіткої системи адміністративно-територіального устрою, закріплення ефективної системи місцевого самоврядування, запровадження інституту префекта у системі виконавчої влади та гарантування матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування.

Прийняття таких змін до Конституції України у Верховній Раді очікується на початку наступної сесії у лютому 2020 р.

«Насамперед, це стосується питання, пов’язаного з діяльність державних місцевих адміністрацій. Зараз більшість функцій і повноважень зосереджено у державних місцевих адміністрацій. І досі районні та обласні державні адміністрації розробляють бюджети, плани економічного і соціального розвитку. Потім реалізації цих важливих стратегічних документів, пов’язаних із розвитком територій знову ж таки передається до районних або обласних державних адміністрації, які їх або успішно або неуспішно виконують. Таку систему закладено у Конституцію і її потрібно змінювати», - пояснив Директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій Сергій Шаршов.

Учасники круглого столу поділилися досвідом щодо використання потенціалу об’єднаних територіальних громад у розвитку сільських територій та обговорили шляхи інтенсифікації розвитку села.

«Обговоривши проблемні питання, що виникають під час роботи у керівників ОТГ, ми вирішили підтримати подальше просування та завершення реформи децентралізації в Україні», - зазначила Веліна Заяць.

Учасники круглого столу за підсумками обговорення рекомендували профільним міністерствам докласти якомога більше зусиль для розвитку сільських територій, а об’єднаним територіальним громадам брати активну участь у прийнятті рішень на місцях та впливати на розвиток села.

https://rada.gov.ua