Робота Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики
2 грудня 2019 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики було розглянуто два законопроєкти.
Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників) (реєстр. № 2166 від 20.09.2019 р., н.д. Петруняк Є.В. та група народних депутатів), а також проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості (реєстр. № 2047-д), друге читання.
Як відомо, 20 вересня цього року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2166 "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників)".
Ним пропонується внесення змін до статей 4 та 7 Закону про ЄСВ (Єдиний соціальний внесок), доповнивши перелік осіб, які звільнені від сплати ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, а також звільнити осіб, які провадять незалежну професійну діяльність від сплати ЄСВ "за себе" за умови взяття їх на облік як ФОПів та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості фізосіб – підприємців та самозайнятих осіб.
Але за позицією Комітету, запропонована редакція нового п. 5 ст. 4 потребує доопрацювання до другого читання, оскільки для цих категорій осіб передбачені різні бази оподаткування єдиного внеску, що дасть можливість мінімізувати розмір внеску.
Хоча Комітет з питань фінансової та податкової політики не погоджується з такою нормою, проте рекомендує прийняти законопроект за основу у першому читанні. А вже до другого читання у законопроєкт № 2166 мають внести зміни щодо неможливості мінімізувати сплату ЄСВ.
Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.
Джерело: https://news.dtkt.ua/