Рада продовжила мораторій на виселення мешканців гуртожитків

15 січня 2019 року Верховна Рада України ухвалила в цілому як закон проект № 9102, одним з авторів якого є народний депутат України Герега Олександр Володимирович, про продовження мораторію на виселення мешканців гуртожитків до завершення виконання Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

rada prodovzhyla moratorii na vyselennia meshkantsiv hurtozhytkiv

«За» проголосував 241 народний депутат.

Згідно із законопроектом, до виконання Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад забороняється виселення мешканців гуртожитків, побудованих до 1 грудня 1991 року, та відчуження житла (окрім передачі у комунальну власність міських, селищних чи сільських рад відповідно до закону). Мораторій не розповсюджується на виселення мешканців за рішенням суду.

Чинна редакція «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» передбачала затвердження вказаної програми протягом 2017-2022 років. Однак на розгляд Верховної Ради так і не було подано програму передачі гуртожитків у власність тергромад.

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації.

Як відомо, мораторій на виселення мешканців гуртожитку спочатку встановили на три роки і потім кілька разів продовжували.

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.

Джерело: https://112.ua