Працюємо для людей

Наприкінці минулого року народний депутат України Олександр Володимирович Герега разом з народними депутатами України – членами Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики приймав участь в обговореннях і прийнятті рішень щодо змін до Податкового кодексу. Внесення коректив не оминуло і податок на нерухомість.

На сьогоднішній день Міністерство фінансів України в перспективі розглядає податок на нерухоме майно, як один із засобів збільшення надходжень до місцевих бюджетів. На думку Уряду, збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів сприяє процесам фінансової децентралізації.

Із початком нового 2016 року в Україні набули чинності щонайменше десять важливих законодавчих ініціатив. Однією з них є Закон №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року.

Примітно, податкові зміни, введені цим Законом були серед числа умов збалансованості держбюджету та отримання Україною чергового траншу від Міжнародного валютного фонду.

Герега Олександр Володимирович підтримує курс Уряду щодо фінансової децентралізації, але в існуючих для всіх важких економічних умовах, коли реальні доходи звичайних громадян продовжують знижуватись, а середня заробітна платня в Україні складає в еквіваленті лише 208 доларів США, стає все більш важким не лише сплачувати податки, а й просто утримувати власну родину.

Все це, а також збільшення комунальних платежів ставить під сумнів платоспроможність населення, яке повинно ще й сплачувати податок на майно.

Політична партія «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ» – це партія, яка захищає інтереси звичайної пересічної людини і тому виступила з ініціативою на місцевому рівні, запропонувавши ставку податку на майно в п'ять разів меншу за попередні.

Важливе рішення депутатів політичної партії «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ» Ярмолинецької селищної ради залишилось непомітним, поки люди, повернувшись з відпусток, не почали отримувати платіжки з податкової.

Вивчивши питання по інших міських радах 192-го виборчого округу Хмельницької області «Про податок на майно», голова фракції партії «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ» у Ярмолинецькій селищній раді Валентина Бакун виступила з ініціативою ще в травні 2016 р. знизити для фізичних осіб податок на нерухоме майно з 0,5% мінімальної заробітної платні до 0,1% за 1 кв. м бази оподаткування. Тобто за звітній період 2015 р. фізичні особи по Ярмолинецькій селищній раді будуть платити за 1 кв. м надлишкової площі 6,89 грн., а за 2016 р. – 1,45 грн.