Податковий комітет підтримав аграріїв напередодні посівної

Сьогодні, 21 березня 2018 р., відбулось засідання Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, на якому першим питанням ПД розглядався проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур (№7403-2 від 29.12.2017).

podatkovyi komitet pidtrymav ahrariiv naperedodni posivnoi

На цьому наполягали депутати Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, які були присутніми на його засіданні, і закликали податковий комітет ухвалити законопроект №7403-2.

Законопроектом пропонується виключити пункт 63 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, тобто скасувати так звані «соєві правки».

Депутати аграрного комітету провели ряд консультацій з депутатами податкового комітету. На комітеті наголошували, що за кілька днів розпочнеться весняна посівна 2018, а наступний пленарний тиждень ВР відбудеться аж у квітні, тому відкладати ухвалення законопроекту не можна.

Наразі не всі виробники вирішили, що сіятимуть навесні і чекають позитивного рішення в сесійні залі Верховної Ради по законопроекту №7403-2. Це дасть їм чіткий сигнал, що соя як цінна, високомаржинальна культура для сівозміни й надалі буде рентабельною.

Виступаючи на Комітеті народний депутат України Герега Олександр Володимирович нагадав історію прийняття ряду законопроектів, серед останніх:

7 грудня 2017 року, коли Верховною Радою України ухвалено в другому читанні та в цілому проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (реєстр. N 6776-д). Зазначеним законопроектом було передбачено скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур: сої, ріпаку та соняшнику.

21 грудня 2017 року, коли Верховна Рада України прийняла рішення про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", яким уточнено положення щодо скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур, а саме передбачено звільнення від ПДВ операцій з експорту соєвих бобів на період з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року та насіння свиріпи, ріпаку - з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року.

Більшістю голосів члени податкового комітету прийняли рішення про внесення законопроекту №7403-2для голосування в сесійну залу.

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.

Фото: AgroPortal.ua