Податкові поправки до законопроектів №1209 і №1210

30 вересня на засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики було проголосовано за те, щоб рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкти №1209 і №1210 за основу.

podatkovi popravky do zakonoproektiv 1209 i 1210

Така позиція є компромісним рішенням, оскільки виходячи з вимог законодавства про регламент, терміни для надання пропозицій щодо змін законопроєктів вичерпані, а прийняття законопроєктів у першому читанні за основу надасть можливість їх продовжити для одержання поправок від депутатів.

Народний депутат України – член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Герега Олександр Володимирович вже надав пропозиції щодо того, щоб не підвищувати розмір штрафів, які передбачені змінами у Податковий кодекс України згідно з законопроєктом №1210.

Також народний депутат на засіданні Комітету висловив свою позицію, згідно з якою ці законопроєкти не повинні йти на перше читання у запропонованій редакції, оскільки будуть внесені зміни щодо розділу про імплементацію плану BEPS, зокрема, зміни з трансфертного ціноутворення. Найближчим часом редакція їх зміниться.

«Ці законопроєкти не можуть йти до першого читання такими, якими вони є. Законопроєкт №1210 не планується розглядати «в турборежимі» та приймати за основу й у цілому. Тобто буде як мінімум два тижні на внесення поправок до другого читання, над якими буду працювати разом з експертами», - наголосив Герега О.В.

Напередодні у Городоцькому і Дунаєвецькому районів Хмельницької області відбулися зустрічі з представниками малого і середнього бізнесу, де обговорювався і законопроєкт №1210 з поправками до Податкового кодексу, який підприємці розкритикували.

Законопроєкти №1209 і №1210 пропонують поправки до законодавства «Про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» в нинішній редакції пропонують упровадити оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ (оподатковувати різницю собівартості та ціни продажу), вилучити з податкового кодексу положення про особисту відповідальність податкових інспекторів, збільшити штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних, навіть за неоподатковуваними та пільговими операціями, передбачити оподаткування курсових різниць.

Автори: Крівцов О.О., Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.