«ОПОРА» відзначає: Два роки після виборів-2014 – найактивніший Герега

На днях депутати-мажоритарники відсвяткували два роки обрання (26 жовтня 2014 року семеро депутатів, які балотувалися на хмельницьких округах, отримали перемогу на позачергових парламентських виборах). Час показав, що кожен з них обрав різний підхід до роботи. Хтось постійно готується до можливих дострокових виборів і знаходиться в тонусі, хтось, схоже, не збирається переобиратися.

opora vidznachaie dva roky pislia vyboriv 2014 naiaktyvnishyi hereha

ПОДІЛЬСЬКА.інфо працювала з експертами у Хмельницькому та на округах, і спробувала скласти рейтинг активності депутатів-мажоритарників. Оцінювали діяльність депутатів за декількома параметрами: справи на окрузі, фінансові вливання в округ, виборчі технології, комунікації з виборцями, активність в ЗМІ, вплив на місцеві органи влади.

Представниця мережі «ОПОРА» Оксана Банкова каже, що нардепи не охоче звітують, тому їх діяльність можна відслідкувати лише за «проявами на місцях»:

«Щодо обіцянок, то ми надсилали усім мажоритарникам форму для звіту, у якій був пункт про виконані обіцянки. Наразі заповнену отримали лише від Гереги…».

Депутати роблять схожі справи у себе на окрузі, але в когось це виходить краще. Серед лідерів рейтингу «депутатських справ» – ремонти в дитячих садках, матеріальна допомога та заміна вікон у школах. За рахунок яких коштів це зроблено – власних чи державних, іноді зрозуміти важко.

Оксана Банкова так коментує джерела фінансування депутатської активності на округах:

«Вони ініціюють законопроекти, подають запити, а їм на це виділяють кошти, якщо вважають за доцільне. Вочевидь, треба дивитися проект бюджету, і зіставляти із законопроектами і запитами наших депутатів. Таким чином, можна побачити, на що просили, хто просив і на що виділили… Іншого способу дізнатися, хто скільки освоїв державних грошей, немає».

Даючи характеристику кожному депутату, «ОПОРА» визнала, що Олександр Герега – великий земляк, підкреслюючи те, що найбільше вразило:· Електоральний рекорд на парламентських виборах-2014.

· Нардеп залишається лідером по витратах на окрузі.

· Особливо це помітно в рідному для депутата Городку, де за його рахунок людям перекривають дахи, збудував спорткомплекс, саме у Городку «Епіцентр» зробив свій call-центр, а це нові робочі місця.

· Якщо більшість депутатів від Хмельниччини піаряться за бюджетні кошти, видаючи, що допомогли за свої «кревні», то Олександр Володимирович достає свої.

· Люди дійсно йому вдячні.

Представник мережі «ОПОРА» у Хмельницькій області Оксана Банкова відзначає, що у звіті Олександра Гереги він «перерахував усі благодійні ініціативи: допомогу школам, лікарням – надано, відремонтовано, встановлено… В нього це і в програмі було…».

За матеріалами: http://www.podilska.info/news/dva-roky-pislya-vyboriv-2014-najaktyvnishi-bondar-ta-gerega-melnyk-zagubyvsya/