Містобудівний закон може зазнати змін

У Верховній Раді України 7 грудня 2017 року був зареєстрований законопроект №7370 «Про внесення змін в Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». Ініціаторами змін стали народні депутати, обрані на Хмельниччині, Олександр Володимирович Герега та Андрій Васильович Шинькович.

mistobudivnyi zakon mozhe zaznaty zmin

Запропоновані зміни полягають у внесенні заборони на прийняття в експлуатацію новозбудованих об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, якщо вони не відповідають вимогам доступності. Зокрема, прийнявши цей законопроект, пандуси або ж інші засоби для забезпечення доступності споруд для людей з інвалідністю можна буде встановити без оформлення документів на право власності або користування земельною ділянкою, а це значно спростить облаштування будинків та установ засобами доступності споруд для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

За словами ініціаторів змін, проблеми людей з обмеженими можливостями у пересуванні досить актуальні сьогодні по всій території України. Адже пандуси, якщо і є, то належним чином зроблених, не так вже й багато. Тому реагувати на звернення людей з інвалідністю, візочників просто необхідно, адже це громадяни, що потребують особливої уваги від держави, яка в свою чергу повинна дбати про кожного українця.

Комітет ВРУ з будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства рекомендує всім депутатам підтримати відповідний законопроект. Адже важливо, що з його прийняттям усі новобудови будуть одразу облаштовані усіма необхідними засобами доступу, а в іншому випадку – об’єкти не будуть прийматися в експлуатацію.

Автор: Ю. Кучер