Мінфін спростив реєстрацію касових апаратів

Міністерство фінансів України затвердило нові порядки ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій (реєстр екземплярів РРО) та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (реєстр ЦСО). 

Так, змінами, зокрема, передбачено, що реєстрація РРО буде здійснюватися за спрощеною процедурою. Достатньо однієї заяви, яка матиме спрощену форму, та її можна подати в електронній формі без додатків.

Спрощення реєстраційної процедури забезпечується за рахунок запровадження електронного обміну документами між усіма суб’єктами відносин у сфері застосування РРО (виробник РРО, ЦСО, суб’єкт господарювання, ДФС) та взаємодії інформаційних ресурсів фіскальної служби.

У ДФС зазначили, що відповідні зміни наберуть чинності з моменту опублікування, що орієнтовно відбудеться 19 квітня.

Нагадаємо, восени минулого року робоча група при Мінфіні схвалила концепцію щодо запровадження сучасних технологій у сфері РРО.

Як відомо, в Україні дозволили використовувати комп'ютери, смартфони та планшети замість касових апаратів.

Зазначені новації є результатом напрацювань в межах реалізації Кабінетом Міністрів України експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів (постанова КМУ від 13.06.2018р. №472).

З метою реалізації цього проекту була сформована Міжвідомча робоча група з питань реалізації інноваційних технологічних рішень у сфері РРО (наказ Міністерства фінансів України від 26.11.2018 р. №936), до складу якої увійшов помічник-консультант народного депутата України Гереги Олександра Володимировича Крівцов О.О.

Парламентар активно підтримує розвиток технологій, що є запорукою економічного розвитку держави. Його пропозиції, що подаються на засіданнях Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації інноваційних технологічних рішень у сфері РРО, спрямовані на впровадження новітніх РРО, спрощення ведення бізнесу та зменшення корупційної складової в сфері державного контролю.

Зокрема, одним з основних проектів, що був підтриманий Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації інноваційних технологічних рішень у сфері РРО, є зареєстрований Герегою О.В. законопроект (реєстр. №9451), який спрямований на припинення дії штрафів, які мають «репресивний» характер по відношенню до малого та середнього бізнесу.

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю., Крівцов О.О.
Джерело: https://minfin.com.ua/
Фото: Pixabay