День спрощення податкової звітності у Верховній Раді

Верховна Рада 11 вересня ухвалила за основу законопроєкт №1057 про об'єднання звітності щодо єдиного соціального внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), а також законопроєкт №1072, який вносить відповідні поправки до Податкового кодексу України.

finansovyi den u verkhovnii radi2

"Нам нічого не заважає об'єднати звітність цих двох платежів для підприємців. Для фізосіб-підприємців, зокрема платників єдиного податку, пропонуємо зробити річну звітність, для інших — місячну. Це перший крок для уніфікації цієї звітності", - сказав Данило Гетманцев, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, в якому працює народний депутат України Олександр Герега. Це дозволить скоротити кількість звітів для платників податків, а також зменшить тиск на бізнес зі сторони контролюючих органів.

Як зазначає Олександр Герега, перед ухваленням цих законопроєкт в цілому йому з колегами у профільному Комітеті треба буде добре попрацювати. «Наразі звітність із ПДФО є щоквартальною, а ЄСВ — щомісячною. Отже, нам треба передбачити у законопроєкт механізм синхронізації, щоб обсяг звітності не збільшився, а процес її подачі спростився», - підкреслює народний депутат.