Завершилась третя сесія дев’ятого скликання

Народними депутатами України на останньому пленарному тижні 3 сесії Верховної Ради було розглянуто біля 50 важливих законопроєктів та внесені необхідні правки до діючих Законів України

У другому читанні та в цілому прийнято законопроєкт № 3485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства». Внесені зміни роз’яснюють правила проведення місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року: самовисування кандидатів буде дозволено у населених пунктах, де кількість виборців не перевищує 10 тис.; кандидатський мінімум для просування кандидата в територіальному виборчому окрузі залишили на рівні 25%; залишено обов’язкову заставу для кандидатів.

Ухвалено законопроєкт № 3640 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Важливою зміною є додаткова умова, яка забороняє стягнення житлового майна у рахунок боргу – місця постійного проживання позичальника, якщо житлове майно придбано за кредитні кошти. Це забезпечить соціальний захист населення від позбавлення права на житло, яке є єдиним місцем проживання фізичної особи і гарантується 47 статтею Конституції України.

238 народних депутатів України проголосували за законопроєкт № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Після численних засідань  Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, провладною більшістю було запропоновано створити в Хмельницькій області 3 укрупнених райони – Хмельницький, Кам’янець – Подільський та Шепетівський. Правки було внесено та ухвалено на сесії Верховної Ради України.

В першому читанні за основу прийнято законопроєкт № 3498 «Про внесення змін до деяких законів України щодо меценатської діяльності у сфері спорту».Метою законопроекту є підвищення ефективності та дієвості меценатської допомоги в сфері спорту та, як наслідок, забезпечення активної участі меценатів у реалізації соціально важливих заходів. Це забезпечує визначення загальних засад меценатства у сфері спорту, популяризації спорту, створення сприятливих умов для оновлення спортивних споруд, спортивного устаткування державних та муніципальних спортивних закладів, покращення фізичного здоров’я спортсменів та різних вікових груп населення.

Верховна Рада ухвалила в повторному першому читанні законопроєкт № 3012-2«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)». Законопроєкт передбачає розпаювання при приватизації підприємств, установ, організацій або їх структурних підрозділів, ліквідації підприємств, установ, організацій, у разі прийняття органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне с/г підприємство, установа, організація; рішення про приватизацію її земель або земель її структурного підрозділу без приватизації або ліквідації такої юридичної особи. Приватизації підлягають: сільськогосподарські угіддя та несільськогосподарські угіддя, що перебувають у постійному користуванні сільськогосподарського підприємства, установи чи організації, землі якого приватизуються, і на яких розташовані будівлі та споруди.

16 липня 2020 року о 16.00 відбулося Урочисте засідання Верховної Ради України, з нагоди 30-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет. На засіданні були присутні: Президент України Зеленський В.О., народні депутати України, які брали участь в ухваленні Декларації про державний суверенітет України.