Захист персональних даних українців

Для того, щоб забезпечити захист конституційного права українців на повагу до приватного життя народний депутат України Олександр Герега разом з колегами-депутатами зареєстрували проєкт закону “Про захист персональних даних” №5628. 

Він також допоможе створити сприятливі умови роботи на міжнародних ІТ-ринках для українських компаній, які сьогодні є реальним драйвером нашої економіки. Ось деякі з найважливіших змін, які несе законопроєкт:

- Надає право громадянам на забуття, на відмову або обмеження обробки їхніх персональних даних, право на мобільність даних тощо.

- Врегульовує обробку персональних даних в Інтернеті, під час здійснення відеоспостереження або відеофіксації публічних заходів чи в цілях прямого маркетингу.

- Вводить суворіші санкції за порушення законодавства в сфері захисту персональних даних.

- Наділяє тих, хто відповідає за обробку персональних даних, повноваженнями для моніторингу та забезпечення дотримання правил із захисту персональних даних і застосування санкцій до порушників тощо.

198735691 1433005250398239 4840692418833254418 n

"Політику щодо захисту персональних даних весь цивілізований світ формує з особливою увагою. Адже в умовах стрімкого перетікання життя у віртуальний світ та розвитку інформаційних технологій ростуть і загрози кіберзлочинності. З іншого боку, технологічний розвиток значно випереджає законодавство. А в Україні захист персональних даних регулюється законом, розробленим понад 10 років тому. Звичайно, світ сильно змінився з того часу. До того ж закон ґрунтувався на директиві Європейського Парламенту і Ради, яка вже скасована та замінена", - зазначив Олександр Герега.