Україна виграла медальний залік Чемпіонату Європи

Тріумфом для збірної України завершився Чемпіонат Європи-2021 з важкої атлетики, який проходив з 3 по 11 квітня в Москві.

Наша команда посіла перше місце в медальному заліку: четверо українців – Каміла Конотоп, Ірина Деха, Аліна Марущак і Дмитро Чумак стали чемпіонами, ще в скарбничці збірної України 1 "срібло" і 1 "бронза".

Неймовірна Ірина Деха отримала три золоті медалі, вдруге ставши чемпіонкою Європи.

Українська важкоатлетка, що виступає у ваговій категорії до 76 кг, виборола золото у ривку та поштовху. Результат Ірини – 248 кг (113 + 135).

Ще одна перемога і ще одна Чемпіонка Європи – Аліна Марущак приносить два золота – в сумі двоборства і в ривку, та бронзу в поштовху.

Дмитро Чумак (у ваговій категорії до 109 кг) у важкій боротьбі завоював золоту медаль у сумі двоборства (407 кг) та у поштовху (229 кг). Це вже третє "золото" на чемпіонатах Європи поспіль. Раніше він був найкращим у Спліті-2017 (до 94 кг) і Батумі-2019 (до 102 кг).

700 450 chemp2021 1

700 450 chemp2021

В останній день змагань Анастасія Лисенко стала віцечемпіонкою Європи у ваговій категорії понад 87 кг. Раніше Дмитро Вороновський отримав бронзову медаль.

В окремих вправах (ривку і поштовху) українці завоювали 10 золотих, 3 срібні, 4 бронзові нагороди.

Друге місце в медальному заліку посіла збірна Болгарії – 3/3/1. Замкнула п'єдестал команда Вірменії – 2/2/4. Господарі турніру завоювали медалей – 9, проте з них лише одна найвищого ґатунку.

«Як голова Федерації важкої атлетики України, щиро радію кожній перемозі наших спортсменів, пишаюся тренерами та проведеною роботою. Українки показують себе на Чемпіонаті Європи просто неймовірно! Вся Європа вже напевно вивчить Гімн України! Вперед до нових перемог!» – наголосив народний депутат України Олександр Герега.