Шануємо живих - не забуваємо, тих, кого немає з нами!
За мирне небо, щасливе дитинство, за життя – завдячуємо щоденно ми ветеранам Другої Світової війни. Святкові заходи приурочені Дню Пам’яті та Примирення, з нагоди 72-ї річниці з Дня Великої Перемоги над фашизмом традиційно проходили в усіх куточках Хмельниччини.
«З огляду на те, що наші ветерани – це люди досить поважного віку і не кожному стан здоров’я дозволяє потрапити у центр міста на урочистості, депутати обласної та міської рад від фракцій політичної сили «За конкретні справи»намагались не оминути увагою жодного фронтовика. Тому у мікрорайонах міста ми влаштували святкові концерти за участю творчих колективів міста. Це їхнє свято і саме цього дня, пам’ятаючи мить оголошення про закінчення страшної війни, вони хочуть знову відчути ті відчуття радості та щастя, а наш обов’язок влаштувати це для них», – відзначив депутат Хмельницької обласної ради від політичної партії «За конкретні справи» Олександр Завроцький, під час святкового заходу у мікрорайоні Ракове.
Квіти, тепла слова вдячності та поваги, фронтові пісні, солдатська каша та морозиво чекало на кожного з присутніх у місцевому парку. Тутешні розповідають, що це стало гарною традицією 9 травня збиратись разом та у такому форматі святкувати Перемогу разом з тими, хто виборов її для нас.
«З кожним роком, нажаль, ряди наших героїв рідшають. Та ми вдячні кожному: тим хто не повернувся з війни, хто вже в пост воєнний час пішов з життя і тим хто досі нас тішить своєю присутністю. Це люди з величезним серцем, з глибоким патріотизмом та нескінченною вірою в майбутнє. Саме вони були готові віддати життя ще зовсім юними заради миру, заради наступних поколінь. Свято перемоги – вічне свято – це доказ того, що будучи єдиною у боротьбі, нація незламна. Важко підібрати слова вдячності нашим фронтовикам за їхній героїзм, адже те, що вони подарували нам життя – неоціненний подвиг», – відзначає депутат Хмельницької міської ради від політичної партії «За конкретні справи» Анатолій Собко.
Хмельниччина багата героями тих часів, історія кожного особлива. Хтось пізнав присмак війни та гіркоту втрат ще дитиною, хтось заради миру жертвував собою залишивши вдома сім’ю, а були й такі, що йшли пліч-о-пліч із своїми коханим через постріли, окопи, страх та втрати до перемоги. Такими у Хмельницькому є подружжя Жукових Миколи Михайловича та Тетяни Андрієвни. Не згасає їхнє кохання вже 70 років, разом пройшли війну та період розбудови держави, чекали незалежності, а сьогодні вчать молоде покоління любити державу та цінувати мир. Микола Михайлович з гордістю одягає військову форму на якій виблискує 24 медалі та два ордени. Серед них медаль «За Перемогу над Німеччиною» та «За бойові заслуги», має також орден «За мужність». Попри те, що цьогоріч в червні Микола Михайлович святкуватиме свій 90-річний ювілей – не може спокійно сидіти на місці. Очолює ветеранську організацію у мікрорайоні Дубове, спілкується й з іншими учасниками бойових дій тих часів. Докладає максимум зусиль, аби не лише ветерани, а й діти війни, інваліди не були забутими.
Команда громадської організації та політично партії «За конкретні справи» разом з її лідером народним депутатом України Олександром Герегою не лише в травневі свята підтримує ветеранів, дбає про їхній добробут та оперативно намагається реагувати на їхні звернення до приймалень. Адже – це в першу чергу люди котрі подарували життя всій українській нації, це люди котрі чи не найбільше зробили для того, щоб держава існувала, люди – котрі на віки увійшли в історію України, Європи та світу.
Автор: Юлія Кучер