Рада відклала запровадження штрафів за «євробляхи»

Верховна Рада України відклала термін набуття чинності закону про запровадження штрафів за керування нерозмитненими автомобілями на три місяці – до 24 серпня 2019 року.

Про це повідомив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Олександр Володимирович Герега, відповідаючи Аліні Онуфрійчук і жителям Дунаєвеччини, які у своєму листі просили ініціювати позачергове засідання податкового комітету.

Так, 16 травня на засіданні Комітету депутатами було одноголосно прийнято рішення щодо внесення в сесійний зал правки до Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», в якому строки введення штрафів за експлуатацію автомобілів на іноземних номерах перенести на 90 днів.

«Відстрочений початок терміну дії закону №2612, який собою мав би розпочати процедуру з притягнення до відповідальності та накладання штрафів за використання автомобілів на іноземній реєстрації з порушенням митного режиму. Він мав набрати чинності 24 травня. Тепер він набере чинності 24 серпня 2019 року», – зазначив Олександр Володимирович.

Водночас Голова податкового комітету Южаніна Н.П. визнала, що за ці додаткові 3 місяці вдасться розмитнити незначну кількість автомобілів на іноземній реєстрації. Причиною ухвалення цього рішення було скоріше виконання вимог протестувальників.

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.