Плідна робота профільного комітету ВР

29 квітня 2022 року в режимі відеоконференції відбулося засідання в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики, в якому працює народний обранець Олександр Герега.

278578972 438181888307956 6990183600425913684 n

"Ситуація в Україні та нашій економіці сьогодні дуже динамічна. Вона змінюється щоденно, а тому деякі законодавчі нововведення швидко втрачають свою актуальність або потребують коригувань. Саме тому продовжуємо разом із колегами посилено працювати в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики над регулюванням законодавчого поля.

Учора підтримали рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити в першому читанні законопроєкт #7311-д, який надає можливість платникам податків за бажанням отримати бюджетне відшкодування за січень поточного року у вигляді облігацій внутрішніх державних позик. Це сприятиме належному наповненню дохідної частини бюджету в нинішніх непростих економічних реаліях.

Документ також містить норму про скасування на період війни податкових пільг на ввезення в Україну автівок. Раніше пільги викликали суспільний резонанс через випадки ввезення люксових іномарок без сплати податків і мита. Втім, на засіданні я навів й абсолютно позитивний приклад застосування цієї норми.

Зокрема, завдяки ній нещодавно «Епіцентр» зміг привезти близько 10 джипів із Великобританії для наших військових. Ці автівки здебільшого використовують у розвідувальних цілях десантно-штурмові батальйони, які працюють на лінії фронту або за її межами.

Окрім цього, комітет рекомендував прийняти в цілому законопроєкт #7232, яким запроваджується додаткове податкове навантаження на компанії, які продовжують працювати в Росії», - наголосив народний депутат України Олександр Герега.