48 медалей на ЧЄ з важкої атлетики!

У місті Рованієм (Фінляндія) завершився Чемпіонат Європи з важкої атлетики серед юніорів (до 20 років) та молоді (до 23 років). Українська збірна показала відмінний результат, завоювавши 48 медалей.

243593150 1517106085321488 7770940161064186083 n

Вкотре українські важкоатлети довели, що є одними з найсильніших в Європі в абсолютно всіх вікових категоріях!"48 медалей на Чемпіонаті Європи з важкої атлетики! Фантастичний результат! Результати Чемпіонату стали яскравим підтвердженням того, що українська збірна — одна з найсильніших в Європі і має колосальний потенціал! Безсумнівно, за цими здобутками стоїть важка та наполеглива праця наших молодих спортсменів та тренерів. Зі свого боку Федерація й надалі робитиме все для того, аби наші важкоатлети здобували нові перемоги та прославляли Україну на весь світ!", - зазначив президент Федерації важкої атлетики України Олександр Герега.

До турніру спортсмени готувалися на базі спортивних комплексів “Епіцентр” Городка та Кам’янця-Подільського на Хмельниччині, а також в Харківському професійному коледжі спортивного профілю та в Конча-Заспі. Загалом від України виступили 30 спортсменів: 15 - на юніорському рівні та 15 - на молодіжному. Навіть попри те, що українські чоловіча та жіноча збірні виступали не у повному складі (по 7-8 чоловік у команді при максимально можливих 10-ти), молодим спортсменам вдалось вибороти аж 48 медалей. Жіноча збірна України сьогодні одна з найсильніших у всіх вікових категоріях! За підсумком чемпіонату в Фінляндії актив жіночої збірної поповнився 26 медалями: 13 золотих, 6 срібних і 7 бронзових. Чоловіки здобули 22 медалі: 6 золотих, 7 срібних та 9 бронз.Європейська федерація важкої атлетики визначила найсильніших спортсменів турніру (за коефіцієнтом Сінклера) у своїх вікових групах, троє з яких – українці: Каміла Конотоп (найсильніша важкоатлетка Європи серед юніорів), Марія Гангур (найсильніша важкоатлетка Європи серед молоді) та Богдан Гоза (найсильніший важкоатлет Європи серед юніорів), який встановив рекорд світу і Європи серед юніорів у ривку – піднявши штангу вагою 190 кг!

244663660 1517106078654822 7203683244815717701 nВ командному заліку наші спортсмени зайняли:

• 2 місце – команда юніорів, чоловіки (8 спортсменів при 10-ти можливих)
  • 2 місце – команда молоді до 23 років, чоловіки (7 спортсменів при 10-ти можливих!)
  • 3 місце – команда юніорок, жінки (7 спортсменок при 10-ти можливих!)
  • 2 місце – команда молоді до 23 років, жінки (8 спортсменок при 10-ти можливих!)

“Результати Чемпіонату стали яскравим підтвердженням того, що українська збірна - одна з найсильніших в Європі і має колосальний потенціал! Безсумнівно, за цими здобутками стоїть важка та наполеглива праця наших молодих спортсменів та тренерів. Зі свого боку Федерація й надалі робитиме все для того, аби наші важкоатлети здобували нові перемоги та прославляли Україну на весь світ!”, - зазначив президент Федерації важкої атлетики України Олександр Герега.

Здобутки наших важкоатлетів:У категоріях до 55 кг Світлана Самуляк стала чемпіонкою, а Ольга Івженко срібною призеркою. Спробувала себе в категорії до 59 кг молода спортсменка Каміла Конотоп (2001 року народження), яка на Олімпійських іграх виступала в категорії 55 кг. Цього разу вона виступала у вищій категорії. Українка завоювала три золоті медалі. "Срібло" з результатом 203 кг здобула Аліна Захарченко, а Марія Гангур “зірвала” три золоті медалі, вперше ставши чемпіонкою в чемпіонаті до 23 років. У категорії 64 кг виступили дві спортсменки: Анна Панова, яка стала срібною призеркою в ривку, четвертою в поштовху і в сумі четвертою, та Марія Тимощук (в ривку - п’ята, в поштовху п’ята і в сумі п’ята). Аліна Киричук в категорїі 76 кг завоювала “бронзу” в ривку, “срібло” в поштовху і в сумі двоборства стала бронзовою призеркою.

30 вересня ще три золота в загальний актив України принесла Анастасія Манєвська в категорії до 81 кг, виборовши золоті медалі в ривку, в поштовху та сумі двоборства і вперше виконавши норматив майстра спорту України міжнародного класу!Також Ельвіра Борозна здобула бронзу Чемпіонату Європи серед юніорів у поштовху. В напруженій боротьбі за бронзу в сумі двоборства Ельвіра поступилася суперниці та зайняла 4 місце.Анастасія Власенко стала бронзовою призеркою Чемпіонату Європи серед юніорів в сумі двоборства та в ривку! У ваговій категорії понад 87 кг Анастасія у запеклій боротьбі здобула 2 медалі з результатом в сумі двоборства 212 кг.

Валентина Кісіль - чемпіонка Європи серед молоді до 23 років у ривку! З результатом 109 кг спортсменка здобула перше місце у вправі ривок і в сумі двоборства з результатом 235 кг посіла 4 місце. Кристина Бородіна з результатом в сумі двоборства 220 кг розмістилася на 5 місці в турнірній таблиці.

Фантастичними здобутками може похвалитися і чоловіча збірна! Чемпіоном Європи серед юніорів у ваговій категорії до 109 кг став Богдан Гоза, завоювавши три золоті медалі: в ривку, в поштовху і в сумі двоборства. Він також оновив рекорди Європи і світу серед юніорів у ривку!

Павло Заліпський з Харкова здобув 1 золоту та 2 срібні медалі в категорії 61 кг і отримав звання “майстра спорту міжнародного класу”. Віталій Смочек виборов нагороди Чемпіонату Європи серед молоді до 23 років - “бронза” в сумі двоборства та срібло в ривку у ваговій категорії до 81 кг! Результат Віталія: 338 кг в сумі двоборства, 157 кг в ривку та 181 кг в поштовху.

Ще одну нагороду серед юніорів здобув Олег Ніколаєнко - “бронзу” в ривку! В сумі двоборства Олег показав результат 330 кг і посів 5 місце.Максим Москвін став Чемпіоном Європи серед юніорів в поштовху. У ваговій категорії до 81 кг він отримав золоту медаль в поштовху, а в сумі двоборства залишився в одному кроці від п'єдесталу пошани, посівши 4 місце. У ваговій категорії до 96 кг збірну України представили двоє важкоатлетів і обидва не залишились без медалей.

Ілля Москаленко виборов дві нагороди - бронзу в сумі двоборства та срібло в поштовху, а Максим Домбровський здобув бронзові нагороди в ривку і в поштовху, а в сумі двоборства посів 4 місце!Євген Бурбала здобув срібло в сумі двоборства, срібло в ривку і бронзу в поштовху у ваговій категорії понад 109 кг! Олексій Хандусь також став срібним призером Чемпіонату Європи серед молоді до 23 років у сумі двоборства та чемпіон в поштовху! Дві медалі здобув український важкоатлет у ваговій категорії до 102 кг, показавши результат в сумі двоборства 350 кг!

Став бронзовим призером Чемпіонату Європи серед юніорів Олег Ганзенко.У ваговій категорії понад 109 кг український богатир здобув три бронзові медалі - в ривку, в поштовху і в сумі двоборства!