У Тернополі відкрилася школа Фонду «Реал Мадрид»

9 жовтня Фонд «Реал Мадрид» та ГО «Епіцентр – дітям» урочисто презентували спільний проект – футбольну школу, в якій займатимуться діти з соціально незахищених родин: хлопчики і дівчатка віком від 6 до 16 років з ризиком маргінального стану через важкі сімейні обставини, без засобів існування, сироти, напівсироти, діти з багатодітних сімей.

u ternopoli vidkrylasia shkola fondu real madryd

Пілотна школа базуватиметься у Тернополі, але на цьому, за словами організаторів, вони обмежуватися не збираються.

u ternopoli vidkrylasia shkola fondu real madryd 3

Участь у відкритті разом із сотнями юних футболістів та їхніх тренерів взяли почесні гості – генеральний менеджер Фонду «Реал Мадрид» у Європі Єлена Фернандес, посол футбольного клубу, чемпіон світу та чемпіон Європи, переможець Ліги чемпіонів Альваро Арбелоа, з української сторони – Міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, міський голова Тернополя Сергій Надал, голова ТОВ «Епіцентр К» Галина Герега, народний депутат України, віце-президент ФФУ та президент Федерації важкої атлетики України Олександр Герега, віце-президент ФФУ, президент АВФУ Олег Собуцький, голова Федерації футболу Тернопільської області Тарас Юрик, віце-президент ГО «Епіцентр – дітям» Тарас Герега та інші.

u ternopoli vidkrylasia shkola fondu real madryd 1

За словами Тараса Гереги, на початковому етапі в школі займатиметься 105 дітей, але в подальшому цю кількість планують збільшити до 300. «Шукаючи дітей – учасників проекту, ми відвідали кожну родину, поспілкувалася з батьками, спробували зрозуміти проблеми, які є в сім’ї. Більшість батьків сприйняли нашу пропозицію з ентузіазмом, розуміючи, що участь в проекті – шанс значно покращити життя їхніх дітей», – говорить він, додаючи, що навчання у школі є абсолютно безкоштовним. Вихованці школи також будуть забезпечені харчуванням та спортивним інвентарем.

Виховна методологія Фонду «Реал Мадрид», що втілюється у проекті, базується на філософії «За РЕАЛьне виховання: Цінності та Спорт» та підручниках «Тренуючи футболу, навчаємо цінностям». Альваро Арбелоа зазначає: «Метою Фонду є досягнення того, щоб усі діти, незалежно від особистих обставин або можливостей, навчилися позитивним цінностям командного спорту і, завдяки цьому, на рівних умовах увійшли у суспільство. Мотивація для росту, підвищення самооцінки та автономії – у відповідальних діях, створенні здорових звичок, товаришування і солідарність – є основними цінностями, що передаються у грі та розвагах».

u ternopoli vidkrylasia shkola fondu real madryd 2

Окрім спортивних тренувань учні отримають можливість поглиблювати шкільне навчання, вивчати іноземні мови та мати соціо-культурні факультативні заняття: відвідувати музеї, театри, кінотеатри, лекції та екскурсії. У соціально-спортивній школі задіяна висококваліфікована команда професіоналів – координаторів, соціальних працівників, тренерів, вчителів, вихователів, психологів та волонтерів.

Урочисте відкриття школи завершилося унікальним спортивним матчем. На стадіоні у Великих Гаях, що в передмісті Тернополя, діти зіграли матч дружби разом із відомими українськими футболістами, нині постійними гравцями Національної збірної серед ветеранів Едуардом Цихмейструком, В’ячеславом Свідерським, а також ветеранами ФК «Реал Мадрид» Едвіном Конго та Луїсом Кабрерою. Також на святі були присутні знамениті футболісти та тренери Анатолій Дем’яненко та Мирон Маркевич. Перший почесний удар по м’ячу зробив Альваро Арбелоа.

u ternopoli vidkrylasia shkola fondu real madryd 4

Довідка

Фонд «Реал Мадрид» – це організація, що запроваджує соціальну діяльність ФК «Реал Мадрид» у всьому світі. На даному етапі працюють 900 соціально-спортивних проектів, спрямованих на виховання, інтеграцію та кооперацію для соціально захищених та незахищених верств населення, особливо для дітей віком 5-17 років у складних соціально-економічних умовах. Фонд нараховує більше 450 шкіл, подібних до проекту, який сьогодні відкривається у Тернополі, у 80 різних країнах світу на 5 континентах. Кількість бенефіціарів діяльності проекту досягає 105 000 кожного сезону.

Проект забезпечується підтримкою Національного Медичного Університету міста Тернопіль і Національного Педагогічного університету міста Тернопіль, а також Міжнародної Організації Червоний Хрест, Обласного Спортивного диспансеру міста Тернопіль і спеціальною допомогою Федерації Футболу України, Тернопільської обласної Державної Адміністрації та Великогаївської громади.

Джерело: прес-служба АВФУ