Найсильніші важкоатлети тренуються на Хмельниччині
За титул чемпіонів Європи у місті Спліт (Хорватія) змагались найсильніші юнаки та дівчата протягом 2 - 8 квітня. Україну у різних вагових категоріях представляли 15 важкоатлетів (Вероніка Івасюк, Марія Тимощук, Ганна Панова, Марія Хлян, Ірина Деха, Олександр Пелешенко, Валентина Кісіль, Дмитро Чумак, Ярослав Вітер, Костянтин Рева, Василь Пилипенко, Ганна Макарова, Анастасія Лисенко, Роман Василевський, Олег Прошак). За підсумками змагань, Україна увійшла в трійку кращих у медальному заліку, а це 17 нагород – 5 золотих, 9 срібних та три бронзових медалей.
За останні чотири роки саме Хмельниччина стала базовою областю для підготовки українських важкоатлетів. Адже за сприяння президента Федерації важкої атлетики, народного депутата України Олександра Гереги тут створили чотири сучасних спортивних комплекси «Епіцентр» (м. Городок, м. Хмельницький, м. Кам’янець-Подільський та с. Плужне Ізяславського району).
Спортсмени розповідають:
«За останні роки важка атлетика нашої держави отримала неймовірну підтримку у вигляді створення умов для тренувань, розвиток самих спортсменів та тренерів. Це величезний вклад у спорт, молодь та націю, завдяки якому ми сьогодні і маємо неабиякі результати не лише на державному та європейському рівнях, а й світовому».
Черговий чемпіонат Європи 2017 став ще одним підтвердженням цих слів. За це говорять результати. Попри те, що незадовго до змагань Олександр Пелешенко травмував ногу, готуватися до турніру за першість у Спліті не припиняв. Як результат – він блискуче захистив свій титул чемпіона 2016 року, виборовши золоту медаль у багатоборстві. Та це не всі завойовані нагороди Олександра – «мале золото» у ривку і «срібло» у поштовху також приїхали в Україну.
«Враження переповнюють, не можливо щось виділити. Рівень змагань надзвичайно високий, європейський. Підготовка суперників не слабка – Павло Хадасевич з Білорусії має не одне досягнення на міжнародних аренах, тож, аби перевершити його результати, потрібно було багато працювати. Та й на досягнутому наша збірна не зупиниться. Попереду чимало роботи над помилками, роботи над собою. Адже титули потрібно завжди захищати та покращувати показники. Приємно, що ми маємо для підготовки не гірші умови, ніж у Європі, завдячуючи Олександру Володимировичу та Галині Федорівні Герегам. Вони стали великою частиною наших перемог – і це не лише моя думка. Також в нас неймовірно потужний тренерський склад, зокрема, Михайло Маркович Мацьоха та Юрій Чикида. Та й сама збірна України з важкої атлетики – це дружній колектив, що завжди підтримує та допомагає один одному», – розповідає Олександр Пелешенко.
Це далеко не всі досягнення спортсмена. Своїми показниками на помості він побив рекорд України, який сам же встановив минулого року. Також, за підсумками змагань, став другим у списку найсильніших спортсменів по системі «Сінклер».
Не менш важливі та гарні результати принесли українській збірній й інші важкоатлети. Зокрема, Дмитро Чумак у ваговій категорії 94 кілограми став віце-чемпіоном, виборовши три медалі – «золото» у поштовху та «бронзу» у ривку. Срібною призеркою стала і Анастасія Лисенко у найбільшій ваговій категорії – понад 90 кг. Варто зазначити, що українка стала єдиною спортсменкою, яка успішно використала усі спроби. Нагороди за друге місце отримали Марія Хлян, Вероніка Івасюк, Валентина Кісіль. «Мале золото» здобула також Ірина Деха.
«Результати спортсменів – це найбільша вдячність для мене. Найважливіше те, що молодь хоче займатися спортом, проводить час з користю для свого здоров’я, а як результат – гідно представляє нашу державу на турнірах різних рівнів. Цьогорічний чемпіонат Європи – це черговий доказ світу, що Україна має сильну націю, незламну молодь та людей, котрі будуть відстоювати її честь і гідність», – поділився враженнями, під час зустрічі з спортсменами збірної України з важкої атлетики, народний депутат України, засновник політичної партії «За конкретні справи» Олександр Герега.
Загалом популяризація здорового способу життя, розвиток спорту та організація спортивних заходів – це одна з головних складових в роботі команди політичної партії «За конкретні справи». За роки існування однойменної громадської організації на Хмельниччині було проведено десятки змагань, фестивалів та конкурсів, участь у яких взяли тисячі юних подолян.
«Для нас робота наших важкоатлетів над собою, їхні цілі та результати – це гордість та натхнення. Звичайно, спостерігаючи за тим, який запал, любов та бажання розвивати спорт має наш лідер, народний депутат України Олександр Герега – ми намагаємось наслідувати його та продовжувати, те, що він розпочав. Адже дійсно, немає нічого кращого, аніж спостерігати, як зростає здорове наступне покоління, як юнаки та дівчата ставлять перед собою цілі та досягають їх, як замість руйнації та знищення в Україні будуються прекрасні сучасні спортивні комплекси, реставруються зали та створюються усі належні умови для молоді», – відзначає заступник голови постійної комісії Хмельницької обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму, депутат обласної ради від політичної партії «За конкретні справи» Уляна Ткаченко.
Сьогодні, коли держава переживає вкрай нелегке економічне становище, розвиток спорту, здебільшого, отримує дотації від благодійників та небайдужих людей. Як приклад, важка атлетика – створення умов, фінансування та мотивація штангістів – дають позитивний результат – молодь не лише більше часу проводить у спортивних залах, а й відстоює державу на європейських та світових аренах. Неодмінно, Україна має чимало таких людей як Олександр Герега та його команда «За конкретні справи», тих, хто щоденно намагається досягнути якісних та потрібних змін. І якщо такий приклад наслідуватиме більше українців, якщо кожен думатиме та робитиме щось для наступних поколінь – Україна дійсно буде незламною та сильною державою зі здоровою та успішною нацією.
Автор: Юлія Кучер