Карпатський відпочинок призерів "Спартакіади Поділля 2018"

Активний п’ятиденний відпочинок для юних спортсменів, що вибороли третє місце у молодіжному проекті «Спартакіада Поділля 2018» підготував народний депутат України Олександр Герега та команда громадської організації «За конкретні справи».

karpatskyi vidpochynok pryzeriv spartakiady podillia 2018

Легкоатлети з Полонного, футболісти та баскетболісти з Дунаєвецького району, волейболісти з Деражнянського, туристи з Шепетівського, перетягувачі канату з Ярмолинецького, патріоти з Білогірського, тенісисти та танцівники з Красилівського районів протягом п’яти днів насолоджувались дивовижною свіжістю гірського повітря, милувалися гірськими пейзажами, пізнавали історію, мандруючи стежками знаменитого Олекси Довбуша.

karpatskyi vidpochynok pryzeriv spartakiady podillia 20182

«Наситити програму цікавими екскурсіями та походами, познайомити дітей з історичною спадщиною українських земель, подарувати їм незабутні відпочинок і враження – головна мета нашого народного обранця Олександра Володимировича Гереги та всієї команди організації «За конкретні справи». Це не просто діти Хмельниччини – це яскраві представники спортивної молоді, які вже сьогодні продемонстрували величезне бажання розвиватися та досягати гарних результатів. Ми вже п’ятий рік поспіль проводимо цей молодіжний проект, приурочений Дню захисту дітей. І ми на власні очі переконалися, що конкуренція з кожним роком все більша, адже діти знають, що подарунки, які ми готуємо – це мандри, які вони пам’ятатимуть все життя», – говорить керівник проекту «Спартакіада Поділля 2018» Уляна Ткаченко.

karpatskyi vidpochynok pryzeriv spartakiady podillia 20183

Неодмінно запам’ятається юним мандрівникам і «Полонина Перці», де можна познайомитись з гуцульськими звичаями, ремеслом, приміряти національний одяг та навіть почаювати з мольфаром. Однак, найсміливіші найбільше чекали підйому на гору Говерла, яка є перлиною не лише українських Карпат, а й всієї України. Щоправда, не завжди вона демонструє красу, яка знаходиться в її підніжжі, часом зустрічає туманом та дощиком, але враження від її підкорення у кожного залишаються незабутніми.

«Я вперше приїхав у Карпати, тому радів кожній запропоновані екскурсії. В цій поїздці я найбільше чекав саме походу на найвищу точку нашої країни – гору Говерлу. Підйом непростий, однак ми підготовлені та спортивні, тож подолали всі перепони на шляху. Звісно, через хмар, ми не змогли побачити всієї краси, але кожен з нас відчуває себе героєм, і я неодмінно повернусь сюди знову», – говорить на вершині Говерли представник Білогірщини.

Не оминули дорогою і Яблуневий перевал, де проходить кордон двох областей України – Івано-Франківської та Закарпатської. Завітали і на знаменитий водопад Гук, каталися на підйомниках найбільшого гірськолижного курорту Буковель, схили якого увібралися в зелені шати карпатських трав та грибів. Одним словом діти та керівники не марнували жодної хвилини дорогоцінного часу на відпочинку.

«Для дітей – це нереальні спогади, адже більшість з них мандрує чи не вперше в житті, і вперше знайомиться з такою красою, яка знаходиться в Україні. Насправді організатори підготували для них неймовірну програму, влаштували їх у чудове місце проживання, яке знаходиться у самісінькому центрі Буковелю. Відверто, ми не сподівались на такі умови, та потрапивши сюди, просто не повірили своїм очам. Організація відпочинку дітей просто на найвищому рівні. Хочеться подякувати і народному депутату України Олександру Герезі, і кожному, хто причетний до цього проекту, адже вклад у молодь величезний, це справді стимулює їх і підштовхує до нових звершень», – ділиться враженнями Володимир Самойлюк, тренер команди з туризму Шепетівського району.

Задоволені та щасливі діти повертались додому, кожен дорогою говорив лише про спогади та гарний час проведення, переконували, що і надалі не залишать спорт, відтак обіцяють у наступній спартакіаді поборотись за першість.

Автор: Ю. Кучер