Фінал Ліги Чемпіонів УЄФА серед жінок у 2018 р. пройде в Києві

У вересні 2016 р. Виконавчий комітет УЄФА призначив Федерацію футболу України для прийому і проведення Фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА і Фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА серед жінок у 2018 році в Києві.

final lihy chempioniv uyefa sered zhinok u 2018 r proide v kyievi

Для забезпечення належної підготовки та проведення в Україні фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року на розгляд Парламенту були внесені проекти законів України про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України у зв’язку з організацією та проведенням в Україні фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018 (реєстр. №7517 від 19.01.2018 року) та про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України у зв'язку з організацією та проведенням фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018 (реєстр. №7519 від 19.01.2018 року).

Член Комітету - народний депутат України, віце-президент Федерації футболу Олександр Володимирович Герега також акцентував увагу народних депутатів України, посадових осіб Уряду та центральних органів виконавчої влади, уповноважених на організацію проведення футбольного форуму осіб на якнайшвидше прийняття Парламентом вказаних законодавчих ініціатив задля належного забезпечення фінальнихзаходів Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року.

Комітет на засіданні 14 березня 2018 р. розглянув ці проекти та запропонував внести їх до порядку денного восьмої сесії. Верховної Ради України. 22 березня Комітет на своєму засіданні розглянув ці законопроекти по суті та рекомендував Верховній Раді України прийняти їх за основу та у цілому, як закони України, з урахуванням висловлених народними депутатами України – членами Комітету пропозицій до законопроекту реєстр. №7519.

Цього ж дня Верховна Рада України включила їх до порядку денного пленарного засідання та прийняла за основу і в цілому, як закони України.

1. Закон «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України у зв’язку з організацією та проведенням в Україні фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018» (законопроект реєстр. №7517 від 19.01.2018 р.).

Передбачено наступне:

  • звільнено від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором доходи нерезидентів за роботи та/або послуги, виконані та надані на території України або за її межами;
  • звільнено від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання УЄФА або юридичними особами, уповноваженими УЄФА, квитків та послуг, що є невід’ємною частиною квитка, іноземні товари (крім підакцизних), що ввозяться на митну територію України УЄФА, уповноваженими УЄФА особами та футбольними клубами/командами, які беруть участь у фінальних матчах Ліги чемпіонів, необхідні для забезпечення організації та проведення зазначених заходів;
  • звільнено від оподаткування податком на прибуток підприємств доходи із джерелом їх походження з України, отримані УЄФА та/або його пов’язаними особами, які сплачуються Федерацією футболу України та резидентами України, залученими для підготовки та/або проведення фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018.

2. Закон «Про внесення зміни до розділу XXI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України у зв’язку з організацією та проведенням фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018» (законопроект реєстр. № 7519 від 19.01.2018 року), з урахуванням пропозицій Комітету.

Законом передбачені спрощення та прискорення митного оформлення товарів, що ввозяться/тимчасово ввозяться на митну територію для забезпечення організації та проведення зазначених заходів, а також звільнення від оподаткування митом таких товарів.

Передбачено наступне:

  • звільнено від оподаткування ввізним митом товари (крім підакцизних), що ввозяться на митну територію України в митному режимі імпорту Союзом європейських футбольних асоціацій, уповноваженими УЄФА особами, футбольними клубами/командами, які беруть участь у фінальних матчах Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018, необхідні для забезпечення організації та проведення зазначених заходів.
  • звільнено від оподаткування митними платежами товари, в тому числі наземні транспортні засоби (товарні позиції 8702, 8703, 8704 згідно з УКТ ЗЕД), які тимчасово ввозяться на митну територію України зазначеними вище особами/організаціями для забезпечення організації та проведення зазначених заходів. При цьому, вказані транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію України, дозволяється використовувати для задоволення потреб УЄФА, уповноважених УЄФА осіб, футбольних клубів/команд, у тому числі для внутрішніх перевезень, з метою забезпечення організації та проведення фінальних заходів Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року;
  • пропуск через митний кордон, митний контроль та митне оформлення зазначених товарів та транспортних засобів здійснювати за місцем проведення фінальних заходів Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року або митницею у пункті пропуску через державний кордон України у першочерговому порядку та без подання встановлених законодавством дозвільних документів;
  • пропуск через митний кордон, митний контроль та митне оформлення зазначених товарів і транспортних засобів здійснюється без подання документів, що відповідно до законодавства видаються органами державної влади і є передумовою здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, зокрема документів, що підтверджують факт проведення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного видів контролю; сертифікатів походження, якості, відповідності; дозволів, свідоцтв, посвідчень, ліцензій, висновків та інших рішень уповноважених органів державної влади.

Декларантами зазначених товарів і транспортних засобів, можуть бути УЄФА, уповноважені УЄФА особи, футбольні клуби/команди, які беруть участь у фінальних заходах Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року, або уповноважені ними особи.

Автори: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.

Джерело: http://kompmp.rada.gov.ua/