Україна та Македонія розпочинають новий етап ділових відносин

Відбулася зустріч депутатів українського парламенту з македонськими колегами, під час якої підкреслювалося, що українсько-македонські стосунки виходять на новий рівень завдяки активній роботі політиків та дипломатів.

ukraina ta makedoniia rozpochynaiut novyi etap dilovykh vidnosyn

Так, у березні минулого року в українському парламенті була створена група дружби, до складу якої ввійшов народний депутат України Олександр Володимирович Герега. Македонські колеги створили відповідну групу у вересні 2017 р. За цей час у Києві та Скоп’є пройшли ряд офіційних зустрічей, у тому числі, візит міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Македонії.

«На жаль, Україна втратила позиції металургійного експортера через війну на Донбасі. Але є інші сфери, за рахунок яких можна збільшити товарообіг між нашими країнами. Україна та Македонія розпочинають новий етап ділових відносин», – повідомив голова групи народний депутат України Андрій Васильович Шинькович.

ukraina ta makedoniia rozpochynaiut novyi etap dilovykh vidnosyn2

Депутат також підкреслив, що під час візиту до Скоп’є у листопаді 2017 р. українська делегація мала змогу пересвідчитися у тому, що македонський ринок може запропонувати чимало доступних і якісних товарів.

Народний депутат під час зустрічі подякував за співпрацю делегації парламентаріїв у складі Йована Мітрескі, Весни Пемової, Ейюпа Алімі, Біляни Огненовської та Надзвичайному і Повноважному Послу Македонії в Україні Столє Змейкоскі.

На зустрічі із македонською делегацією в МЗС України

За підсумками візиту, сторони досягли ряду домовленостей. Окрім економічної та політичної співпраці було вирішено прийняти на відпочинок в Україну групи дітей із Македонії, а також налагодити культурний обмін між студентами країн.

Наприкінці зустрічей співрозмовники висловили сподівання, що співпраця між Македонією та Україною буде продовжувати поглиблюватися, як на парламентському, так і на урядовому рівнях.