Здобутки українських важкоатлетів на ЧЄ

У місті Рованіємі (Фінляндія) триває Чемпіонат Європи з важкої атлетики серед юніорів (до 20 років) та молоді (до 23 років). За цей час не було жодного дня, коли б українські спортсмени не підіймались на п'єдестал. До турніру вони готувалися на базі спортивних комплексів «Епіцентр» м. Городок та м. Кам’янець-Подільський на Хмельниччині.

IMG 0921

Загалом від України виступають 30 спортсменів: 15 – на юніорському рівні та 15 – на молодіжному. У першій половині Чемпіонату українцям вдалось вибороти аж 24 медалі. Особливо успішно виступають жінки, які станом на 30 вересня знаходяться на першому місці в загальному заліку Чемпіонату. В активі українок 23 медалі: 12 золотих, 6 срібних і 5 бронзових. Чоловіки здобули 7 медалей: 2 золоті, 3 срібні та 2 бронзи.

"Українські важкоатлети на Чемпіонаті Європи завоювали вже 30 медалей!!! Пишаємося нашими спортсменами! Як голова Федерації важкої атлетики України гордий за проведену роботу, вітаю наших важкоатлетів та її тренерів! А Епіцентр, як постійний партнер Федерації, завжди готовий допомагати нашим спортсменам у здобутті перемог. Так тримати!", -  наголосив народний депутат України, голова Федерації важкої атлетики України Олександр Герега.

IMG 0916

У категоріях до 55 кг Світлана Самуляк стала чемпіонкою, а Ольга Івженко срібною призеркою. Спробувала себе в категорії до 59 кг молода спортсменка Каміла Конотоп (2001 р.н.), яка на Олімпійських іграх виступала в категорії 55 кг. Цього разу вона виступала у вищій категорії. Українка завоювала три золоті медалі. «Срібло» з результатом 203 кг здобула Аліна Захарченко, а Марія Гангур «зірвала» три золоті медалі, вперше ставши чемпіонкою в Чемпіонаті до 23 років. У категорії 64 кг виступили дві спортсменки: Анна Панова, яка стала срібною призеркою в ривку, четвертою в поштовху і в сумі четвертою, та Марія Тимощук (в ривку – п’ята, в поштовху п’ята і в сумі п’ята). Аліна Киричук в категорії 76 кг завоювала «бронзу» в ривку, «срібло» в поштовху і в сумі двоєборства стала бронзовою призеркою.

IMG 0917

30 вересня ще три золота в загальний актив України принесла Анастасія Манєвська в категорії до 81 кг, виборовши золоті медалі в ривку, в поштовху та сумі двоєборства і вперше виконавши норматив майстра спорту України міжнародного класу! Також Ельвіра Борозна здобула бронзу Чемпіонату Європи серед юніорів у поштовху. В напруженій боротьбі за бронзу в сумі двоєборства Ельвіра поступилася суперниці та зайняла 4 місце.

IMG 0919

Хорошими здобутками може похвалитися і чоловіча збірна, яка тільки вступила в боротьбу і вже отримала 7 медалей! Так, Павло Заліпський з Харкова здобув 1 золоту та 2 срібні медалі в категорії 61 кг і отримав звання «Майстра спорту міжнародного класу». Віталій Смочек виборов нагороди Чемпіонату Європи серед молоді до 23 років – «бронза» в сумі двоєборства та срібло в ривку у ваговій категорії до 81 кг! Результат Віталія: 338 кг в сумі двоєборства, 157 кг в ривку та 181 кг в поштовху. Ще одну нагороду серед юніорів здобув Олег Ніколаєнко – «бронзу» в ривку! В сумі двоєборства Олег показав результат 330 кг і посів 5 місце. Максим Москвін став Чемпіоном Європи серед юніорів в поштовху. У ваговій категорії до 81 кг він отримав золоту медаль в поштовху, а в сумі двоєборства залишився в одному кроці від п'єдесталу пошани, посівши 4 місце.

Станом на 30 вересня на Чемпіонаті виступили 4 важкоатлети з чоловічої збірної від України, попереду очікується виступ ще 11 спортсменів, які неодмінно поповнять скарбничку медалей України.