В Україні відзначили День пам’яті жертв політичних репресій

В День пам’яті жертв політичних репресій, що відзначається в Україні щорічно, в Городоцькій центральній бібліотеці було проведено годину пам’яті «Злочин перед людством. Повернення правди».

У заході взяли участь члени районної організації Всеукраїнського Товариства політв’язнів та репресованих. Голова Городоцької районної організації політичної партії «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ» Вадим Якубовський побажав присутнім здоров’я, оптимізму, віри в себе і мирного неба над головою!

Точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. На думку фахівців, за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб.

День пам'яті встановлено згідно з указом Президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження нацпам'яті, та у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років.