День Соборності України – 100 років!

Сьогодні, 22 січня 2019 року, 100 років з Дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Традиційно на межі Хмельницької та Тернопільської областей зустрілись дві делегації, які об’єднали два кольори, що утворює український стяг. 

Цьогоріч міжобласні урочисті заходи відбулись у с. Гуків Чемеровецького району на кордоні з Борщівським районом Тернопільської області.Представники двох областей вшанували пам`ять генерала Романа Шухевича, разом з святими отцями помолились за єдність України та мир.

«Хмельницька область – це край справді видатних людей. Для нас це честь бути приймаючою стороною гостей, адже ми шануємо, як і тернополяни, українські традиції та історію. Надзвичайно приємно, що біля могили видатного українця Романа Шухевича сьогодні зібралось стільки патріотів, стільки бажаючих разом відзначити цей день, а головне, що всі вони з різних куточків нашої держави» –відзначив голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Миколайович Лозовий.

З нагоди 100-річчя відзначення Дня Злуки поряд з могилою Романа Шухевича відкрили пам’ятний знак зі словами значимого Акту для України.