У Львові відбувся XXV Форум видавців

19-23 вересня відбувся 25 Форум видавців у Львові (Book Forum Lviv) – культурна подія в Україні, найбільший у світі ярмарок української книги, найбільший літературний фестиваль Центрально-Східної Європи, на який був запрошений народний депутат України Герега Олександр Володимирович.

Його співорганізатори: Український інститут книги, Львівська обласна і міська ради, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація запланували офіційні заходи: презентацію «Форумологія. 25 років натхнення», прес-брифінг, огляд експозицій, спілкування, церемонію вручення премії «ВFL Best Book Award», ніч поезії і музики non-stop.

Міжнародний літературний фестиваль, який включив до програми 25 тематичних кластерів і спецтем, фестиваль дитячого читання «Книгоманія», спецпроект «Versopolis», фестиваль «Молода республіка поетів, міжнародний бібліофорум, благодійну акцію для пенсіонерів «Третій вік: задоволення від читання». 250 видавництв і книгорозповсюджувальних компаній взяли участь у форумі.

«Цього року оновлений Book Forum Lviv вразив кількістю заходів, в яких брали участь вітчизняні та зарубіжні автори, художники, культурні діячі, видавці і книгорозповсюджувачі, всі, кому цікава українська книга.А представлення книги – це завжди об’єднання людей. Переконаний, що Форум реалізовує свою місію – згуртовує людей, здатних генерувати і сприймати нові ідеї, втілювати їх у життя» – зазначив народний депутат України Герега Олександр Володимирович.

Програма заходів була настільки насиченою (1000 літературних, мистецьких. освітніх і соціальних заходів, в яких взяли участь понад 750 авторів, перекладачів, художників та інших представників культурної, мистецької та інтелектуальної еліти України і світу), що відвідати все одночасно, просто неможливо. Фокусна тема фестивалю – Ринок свободи.

Фото: http://gazeta.lviv.ua.
 

Фото: http://gazeta.lviv.ua.

Відвідувачів на форумі цього року було більше 50 тис., позитивно, що багато було молоді, яка прагне позитивних змін, хоче вчитися і розвиватися.

Головною зіркою форуму став французький письменник Фредерік Бегбедер, автор гучного роману

Головною зіркою форуму став французький письменник Фредерік Бегбедер, автор гучного роману "99 франків". 
У Львові він представив найсвіжіше своє творіння - роман 2018 року "Нескінченне життя"

Гість форуму - популярний польський письменник Януш Леон Вишневський, автор бестселера

Гість форуму - популярний польський письменник Януш Леон Вишневський, автор бестселера "Самотність у Мережі", 
який провів презентацію своєї нової книги "Всі мої жінки. Пробудження"

Гран-Прі цьогорічної премії здобула книжка «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», автори Андрій Гречило, Богдан Завітій, видавництво «Родовід».

Спеціальну відзнаку у номінації «Свобода» отримала книжка «В ізоляції. Дописи про Донбас», автор Станіслав Асєєв (Васін), видавництво «Люта справа».

У номінації «Сучасна іноземна література в українському перекладі» перемогла книжка «За лаштунками в музеї», Кейт Аткінсон, видавництво «Наш Формат».

Загалом на цьогорічний конкурс було подано 508 видань від 103 видавництв. За звання найкращої книги вони змагалися у 16 номінаціях. Журі визначало переможців у трьох містах України: Львові, Харкові та Києві.


Автор: Григор’єва О. О., Нескромнюк Л. Ю.