Ярмолинці відзначили 618-річчя з Дня заснування селища

Традиційно, 12 червня, на релігійне Свято Петра і Павла в Ярмолинцях відзначають День селища.

Приємними сюрпризами для мешканців селища стали виступи професійних гуртів «Пан Карпо» та гурт «Luxe Band», запрошенні Ярмолинецькою селищною радою, рівень яких не поступається столичним. Запросити гурти в змозі дозволити собі будь-яке невеличке містечко або сільська рада з невеликим бюджетом. Кошти, закладені в програмі соціально-економічного розвитку на 2018 рік в частині фінансування різноманітних заходів, працюють…

Депутатським корпусом і в подальшому будуть враховані побажання ярмолинчан щодо фінансування з бюджету селища свят та різноманітних атракціонів для найменших мешканців селища.

Як відомо, селище міського типу Ярмолинці своєю історією сягає в сиву давнину і починає відлік свого існування з 1400 р. Саме тут на шляху з Кам’янця до Меджибожа в цей час зупинилися на перепочинок польські літератори, які у своїх подорожніх нотатках згадали Ярмолинці.

Чого тільки не бачило селище за такі довгі роки існування: і часи повстанської боротьби, і революційні періоди, і страшні часи голодомору, і роки Другої світової війни, післявоєнний період та ще багато історичних подій. У 1846 р., повертаючись із Кам’янця-Подільського, містечко Ярмолинці відвідав видатний український поет Т. Г. Шевченко.

Ярмолинці стали районним центром у 1923 р., селищем міського типу - у 1958 р. після приєднання сіл Березівка, Буринці, і Грабина. Нині до складу Ярмолинець входить село Шевченка.Знагоди святкування Дня селища чергову відзнаку за плідну громадську роботу отримала голова депутатської фракції ПП «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ» Ярмолинецької селищної ради Валентина Бакун.

 

 


Автор: Ю. І. Бакун