Візит делегації народних депутатів в Республіку Македонія

У Верховній Раді України депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Македонією розпочала роботу 30 березня 2017 р. До складу групи увійшли народні депутати України: Андрій Шинькович, Олександр Герега, Дмитро Лінько, Андрій Гальченко, Михайло Кобцев, Роман Мацола, Володимир Мельниченко, Андрій Немировський та Сергій Скуратовський.

Як зазначив народний депутат України Олександр Володимирович Герега, Основною метою діяльності депутатської групи є посилення україно-македонських зв’язків у політичній, економічній та соціально-культурних сферах, пошук шляхів для ділового співробітництва».

Під час офіційного візиту члени групи – народні депутати України Андрій Шинькович, Михайло Кобцев та Роман Мацола ознайомилися з ходом реформ в Македонії, зустрілися з високопосадовцями з метою розширення спектру взаємовигідної співпраці між країнами.

Серед пріоритетних питань, які обговорювалися, – збільшення товарообігу між Україною і Македонією, відкриття прямого авіаційного сполучення, збільшення туристичного та ділового пасажиропотоку між країнами, популяризація України в Македонії.

Делегація Верховної Ради України зустрілася з Головою Собранія Республіки Македонія Т. Джафері.

Македонія особливо зацікавлена в розвитку економічного співробітництва, торгівлі і залученні українських інвестицій.

Також представники Верховної Ради України зустрілися із заступницею міністра закордонних справ Республіки Македонія Артою Точі.

Метою візиту до МЗС РМ стало посилення діалогу між Україною та Республікою Македонія, обговорення всебічного двостороннього суспільно-політичного та торговельно-економічного співробітництва, взаємодія в рамках міжнародних організацій.

Народні депутати України подякували македонській стороні за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Сторони відзначили необхідність підвищення обсягу взаємного товарообігу та посилення інвестиційної співпраці.

З нагоди Дня Гідності і Свободи у Скоп'є відбулися урочисті збори Посольства України в Республіці Македонія.

На заході були присутні: Посол України в Македонії Наталія Задорожнюк, представники української громади ім. Лесі Українки, представники українського бізнесу в Македонії та інші. 


Автор: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.