«Зарічанський ринок» – територія закону!

За період з 1992 по 2009 рр. з бюджету Зарічанської сільської ради на розвиток інфраструктури ринку виділено більше 200000 гривень, що підтверджено документами бухгалтерського обліку.

У 2006 р. з метою ефективного обслуговування об’єктів комунальної власності, збільшення джерел наповнення бюджету громади сесією Зарічанської сільської ради створено комунальне підприємство «Зарічанський ринок», якому в постійне користування передано земельну ділянку площею 2,8 га..

12 червня 2009 р. між Чемеровецьким РайСТ та бізнес структурою укладено договір купівлі-продажу майна, що межує з територією ринку. Усі ці перераховані об’єкти мають загальну площу 407,9 м кв.

30 серпня 2009 р. бізнес структура привезла на ринок «тітушок», які фізично з залякуванням та погрозами витіснили касирів КП з ринку, здійснивши його рейдерське захоплення. На звернення Зарічанської сільської ради до правоохоронних органів повідомлено, що це цивільно-правові відносини між суб’єктами господарювання і рекомендовано звернутись до суду. Той факт, що дії є протиправні, що здійснюється самоуправство і протидія господарській діяльності КП «Зарічанський ринок», до уваги ніхто не брав. Працівники КП через страх за власне здоров’я відмовились виходити працювати на ринок.

За допомогою у відновленні законності та справедливості на території ринку громада села, виборці звернулись до депутата Хмельницької області від політичної партії «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ» О. Савчука, дане питання було включено у його передвиборчу програму.

Депутатом було проведено ряд круглих столів за участі керівництва районну, правоохоронних органів. По фактам зловживань та фальшувань документів при продажі майна Зарічанського ринку, стосовно керівника та працівників Чемеровецького РайСТ було відкрито та доведено до суду ряд кримінальних проваджень. Направлено депутатський запит до прокуратури Хмельницької області, питання виносилось на розгляд сесії Хмельницької обласної ради. Були звернення до Управління юстиції та Антирейдерського штабу при Хмельницькій ОДА, проведено позачергову сесію Зарічанської сільської ради, кілька статей опубліковано в районній газеті, організовано приїзд начальника обласного управління юстиції до Зарічанської сільської ради. Заручившись підтримкою правоохоронних органів Хмельницької області, яким було доведено той факт, що єдиним законним розпорядником території Зарічанського ринку є КП «Зарічанський ринок», 12 листопада 2017 р. разом із Чемеровецькою спілкою воїнів АТО проведено мітинг на підтримку комунального підприємства. Усім, хто здійснює торгівельну діяльність, було доведено інформацію про те, хто є законним розпорядником ринку.

І нарешті цієї неділі 19 листопада 2017 р., за підтримки спецпідрозділу поліції, воїнів АТО – комунальне підприємство розпочало свою законну діяльність. Торговці ринку, сплачуючи послуги за користування торгівельними місцями, висловлювали слова підтримки комунальникам, дякували О. Савчуку за відновлення законності, адже розуміли, що тепер їхні кошти підуть на розвиток громади, а не в кишені «ділків».

 


Автор: В. В. Прищепа