Піврічний рейтинг діяльності мажоритарників з Хмельниччини

Протягом шостої сесії Верховної Ради VIII скликання Громадянська мережа ОПОРА досліджувала діяльність народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах. Об’єктами моніторингу були 88 народних обранців, відібраних за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі. Від Хмельницької області участь у моніторингу взяли усі 7 мажоритарників.

«Ми аналізували діяльність парламентарів за двома ключовими показниками – законотворчість та активність у виборчих округах. Брали до уваги такі критерії, як, зокрема, кількість підготовлених законопроектів, запитів, сутнісних виступів, відвідування засідань сесії та комітетів, фактична участь у голосуваннях, кількість депутатських приймалень в окрузі, особистих прийомів, участь у роботі органів місцевої влади, публічна активність в окрузі тощо. Якість законотворчої роботи визначали з огляду на кількість законодавчих ініціатив депутата, які набули чинності, пройшли перше читання, отримали позитивні висновки профільних комітетів та головного науково-експертного управління. Таким чином, на основі оцінювання й узагальнення 23-х критеріїв активності формувався щомісячний рейтинг 88 народних депутатів за 100-бальною шкалою», – пояснила Оксана Банкова, громадська консультантка ОПОРИ у Хмельницькій області.

6 вересня 2017 р. в місті Хмельницькому відбулася прес-конференція за підсумками піврічного моніторингу діяльності народних депутатів, в якій взяли участь помічник народного депутата Шиньковича Андрія Васильовича Лозінський Є. і представники громадської організації «За конкретні справи» Ткаченко О., Самолюк О.

Після закінчення звіту учасники внесли свої пропозиції щодо більш виваженого оцінювання народних обранців:

  • враховувати не тільки особисті прийоми на окрузі народного депутата, а й зустрічі з виборцями в парламенті, Комітеті Верховної Ради;
  • роботу народного депутата вважати позитивною, якщо він займається не тільки законотворчою діяльністю, а й ініціює виділення коштів з держбюджету для потреб свого виборчого округу та сприяє у вирішенні соціальних проблем громадян;
  • важлива не кількість поданих законодавчих ініціатив, а їх змістовність та виваженість.

Друге півріччя 2017 р. розпочалося з прийняття законопроекту №6684 від 12.07.2017 р. про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерних мереж платників податків), поданого народним депутатом України Герегою Олександром Володимировичем, який став чинним актом (2143-VIII). Громадськість і пересічні громадяни відмітили, що цей законопроект був прийнятий дуже вчасно і є важливим для суспільства в цілому.

Джерело: ГМ ОПОРА