Відкрилася сьома сесія Верховної Ради України VIII скликання

На засіданні, крім депутатів, були присутні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та члени Кабінету Міністрів України. Також у пленарному засіданні взяли участь керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає і дає згоду на призначення, представники громадських організацій і засобів масової інформації, глави дипломатичних представництв та інші офіційні особи.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій виступив перед депутатами. До них звернувся також Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

На вечірньому засіданні Верховна Рада України прийняла Закон «Про освіту» (№3491-д) в новій редакції. За його ухвалення у другому читанні та в цілому проголосували 255 народних депутатів.

Документ встановлює, що мовою освітнього процесу в освітніх закладах є державна мова. Представникам корінних народів і національних меншин України «гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти». Це право реалізується через окремі заклади освіти, класи з навчанням мовою відповідної національної меншини та корінного народу України поряд з українською мовою, і не поширюється на заклади освіти та класи з навчанням українською мовою.

Документ передбачає 12-річне навчання у школі.

У закладах освіти також можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома та більше мовами – державною мовою, англійською мовою або іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

«Одним з ключових пріоритетів чекаю продовження роботи над освітньою, медичною, пенсійною та судовою реформами. Ці реформи важливі для України, крім того є низка важливих євроінтеграційних законопроектів і головне – бюджет країни», – наголосив народний депутат України Герега Олександр Володимирович.

Фото: http://rada.gov.ua/

 


Автор: О.О. Григор’єва, Л.Ю. Нескромнюк