Підсумки роботи податкового комітету за період 6 сесії Верховної Ради України

На розгляд Верховної Ради податковим комітетом подано 27 висновків комітету щодо розглянутих законопроектів (22 подання в першому читанні та 5 порівняльних таблиць до другого читання). З них, поданих Президентом України – 1 законопроект, Кабінетом Міністрів України – 10 законопроектів, поданих народними депутатами України – 16 законопроектів.

Розглянуто 995 листів і звернень, з них: 158 – громадян.

Комітетом було організовано проведення 35 конференцій, семінарів, «круглих столів», засідань робочих груп.

За наслідками розгляду Верховною Радою України за період шостої сесії прийнято 5 законів України, які  підписані Президентом України.

Одним з останніх законопроектів 6 сесії, розглянутих і рекомендованих Комітетом за основу та в цілому, був проект закону України про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платників податків) (реєстр. № 6684 від 12.07.2017 р.). Народний депутат України Олександр Володимирович Герега виступив одним із співавторів цього законопроекту. Закон був прийнятий парламентом 13.07.2017 р.

Його було розроблено з метою врегулювання проблем, які виникли у суб'єктів господарювання - платників податку на додану вартість, платників акцизного податку у зв'язку із кібератакою.

Законом внесено зміни до Податкового кодексу України та передбачено термін, у який платник податків зобов’язаний відновити бази даних обліку, які були пошкоджені унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платника податків.

Платники податків звільняються від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, розрахунків коригувань, складених у період з 01.06.2017 р. по 30.06.2017 р., у Єдиному державному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних, розрахунків коригувань, складених у період з 01.06.2017 р. по 30.06.2017 р., у Єдиному державному реєстрі акцизних накладних, та надано можливість зареєструвати такі податкові та акцизні накладні до 31 липня 2017 р.

Згідно із Законом, штрафні санкції у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу, передбачені пунктом 126.1 статті 126 цього Кодексу, не застосовуватимуться до узгоджених сум грошових зобов’язань, із граничним строком сплати 30 червня 2017 р.

Також Законом передбачено, що тимчасово до 31 грудня 2017 р. у разі неможливості проведення перевірки платника податків, у зв’язку з втратою та/або пошкодженням інформації унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платника податків, терміни проведення таких перевірок переносяться контролюючим органом до дати відновлення  такої інформації, але не пізніше 31 грудня 2017 р.

Джерело: http://kompmp.rada.gov.ua/

 


Автор: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.