Семінар з обміну досвідом

Семінар організований в рамках шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні» (реалізується шведським урядовим агентством Академією Фольке Бернадотта та фінансується шведським агентством з міжнародної співпраці Sida).

Метою заходу є підвищення знань та навиків представників органів місцевого самоврядування щодо формування ефективної гендерної політики в громадах, знайомство з європейським та українським досвідом успішних механізмів впровадження ґендерної політики на національному та локальному рівнях.

На семінарі були присутні представники інших проектів, котрі зацікавлені чи активно працюють в сфері подібних розробок (Sida/SKL «Підтримка децентралізації в Україні», Sida Гендерно-орієнтоване бюджетуванння, а також представлені результати досліджень проекту Ради Європи «Децентралізація та територіальна консолідація в Україні»). Також у семінарі активну участь беруть інші партнери проекту – Соціологічна агенція «ФАМА» та Національний університет «Києво-Могилянська академія», присутні представники місцевого самоврядування, зокрема, об’єднаних територіальних громад, котрі опікуються питаннями забезпечення рівного доступу до прийняття рішень на місцевому рівні.

На заході присутніх ознайомили з поточним станом реалізації децентралізаційних завдань та наступними кроками реформування місцевого самоврядування в Україні, а також відзначила важливість питання ґендерної рівності на рівні як місцевої, так і національної політики.

Голова Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади Веліна Владиславівна Заяць поділилася досвідом громади у сфері ґендерних підходів в діяльності міської ради, яку вона очолює.

Джерело: http://decentralization.gov.ua/  


Автор: Григор’єва О.О., Нескромнюк Л.Ю.